Site Loader

Dom stu szeptów” (https://www.taniaksiazka.pl/dom-stu-szeptow-graham-masterton-p-1560440.html) to najnowsza powieść spod pióra brytyjskiego króla thrillerów i horrorów, Grahama Mastertona. Tym razem pisarz postanowił pobawić się klasycznym motywem nawiedzonego domu. Dziwne incydenty i ponura atmosfera wrzosowisk wzbudzają coraz większy strach lokatorów, ale identycznie działają na czytelników. Najnowszy horror Grahama Mastertona to książka, która wciąga od pierwszych stron, zapewniając silny dreszczyk emocji i coraz intensywniejszy niepokój.

Rezydencja na wrzosowiskach w Dartmoore

Dom Wszystkich Świętych przypomina rezydencję w stylu Tudorów, przywodzącą na myśl dawnych lokatorów, skomplikowane intrygi i sekrety, które miały nigdy nie wyjść na jaw. Znajduje się na zamglonych wrzosowiskach w Dartmoore i kiedyś był przygotowywany na kryjówkę dla katolickich duchownych. Od dawna jednak nikt w nim nie mieszkał, kiedy wprowadził się do niego były naczelnik więzienia w Dartmoore. Kiedy lokator umiera, posiadłość zgodnie z prawem dziedziczą jego dzieci, które od dawna nie żyły w poprawnych relacjach z ojcem. Decydują się jednak wprowadzić do Domu Wszystkich Świętych, ale wkrótce okazuje się, że złowroga atmosfera panująca na zamglonych wrzosowiskach zdaje się być jeszcze silniejsza w domu. Zewsząd słychać dziwne dźwięki, podłogi skrzypią, a niepokój nowych mieszkańców rezydencji z dnia na dzień narasta. Kiedy w końcu postanawiają raz na zawsze opuścić nawiedzony dom, w jego wnętrzu znika bez śladu mały chłopiec, Timmy. Czy wobec tego rodzina będzie zmuszona do konfrontacji z czystym złem?

Graham Masterton – wybitny kreator grozy

Graham Masterton to szkocki pisarz cieszący się międzynarodową sławą. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i zyskują status bestsellerów w wielu krajach na świecie. Swoją karierę literacką rozpoczął w latach siedemdziesiątych i choć na przestrzeni kilku dekad napisał również szereg powieści obyczajowych i historycznych, to właśnie z horrorami i thrillerami przede wszystkim kojarzone jest jego nazwisko.

 

Post Author: Laura